برنامه‌های زمان‌بندی و فرم های موردنیاز

جهت اطلاع از برنامه‌های مذکور، به لینک‌های ذیل مراجعه فرمائید.

برنامۀ نهایی ارائۀ مقالات شفاهی برنامه نهایی ارائه مقالات پوستری  برنامۀ نهایی کارگاه‌های تخصصی   فرم رزومۀ علمی ارائه‌دهندۀ مقاله اطلاعات هتل ها

سخن معاون پژوهشی و فناوری

در سال‌های اخیر، چنان‌که انتظار می‌رفت، پیشرفت‌های چشمگیری در مهندسی عمران و دانش‌های وابسته به آن رخ داده است و روزی نیست که یکی از صدها مرکز پژوهشیِ پراکنده در دنیا، خبری از آورده‌ای نو و ایده‌ای خلاق درجهت گسترش مرزهای دانش عمران و ساختمان، صادر نکند. فعالان این گستره به‌وضوح دریافته‌اند که ما اکنون با انباشت دستاوردهای انبوه جهانی و پهنه‌ای از تجربه‌های ریزودرشت بومی روبه‌رو هستیم که نیازمند مطالعه و انتشار و مرور است. چنین گنجینۀ پایان‌ناپذیر و افزون‌شونده‌ای، ذهن‌های کاوشگر را به واکاوی و استخراج داده‌های ارزشمند خود می‌طلبد و سخاوتمندانه، آغوش دهش‌های علمی خویش را در برابر ما می‌گشاید. این بهره‌برداریِ ضروری باید به رفتار هرروزۀ پژوهشگران این وادی تبدیل شود و انتقال دانش، همراه با پراکندن تجربه‌ها، در نهاد آنان نهادینه گردد.

قرار نیست هر کدام از دست‌اندکاران صنعت ساختمان، چرخ را از نو اختراع کنند؛ بلکه قرار است بر چرخ‌های پیشین و امروزین سوار شوند و جاده‌های نایافته را بیابند و به دیگران رهنمون شوند تا جمعِ این یافته‌ها و آورده‌ها بتواند اثر ملموس بر سبک زندگی آدمیان بگذارد و «زمین را جای بهتری برای زندگی کند».

برای تبادل آموخته‌ها و انتشار اندیشه‌ها فرصت‌هایی طلایی در سمینارها و کارگاه‌ها و کرسی‌های دانشگاهی نهفته است و کنگرۀ بین‌المللی مهندسی عمران در قلۀ این فرصت‌ها قرار دارد. سنّ این حرکت بین‌المللی به دهمین سال رسیده است و فلسفۀ آن را می‌توان در پیوند اندوخته‌های دانشگاهی با تجارب و ره‌آوردهای کاربردی و عملیاتی خلاصه کرد. در این راستا، ارائۀ مقالات علمی پذیرفته‌شده، کارگاه‌های تخصصی برای آشنایی با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی، میزگردهای تخصصی به‌منظور بررسی چالش‌های توسعۀ حوزه‌های مختلف مهندسی عمران و نمایشگاهی از دستاوردهای فنّاورانۀ ملّیِ صنعت ساختمان، بخشی از برنامه‌های این ‌رویداد علمی را تشکیل می‌دهد.

فرصت‌های ویژه‌ای در این گردهم‌آیی نهفته است که در چشم شرکت‌کنندگان نکته‌سنج، ارزش فراوان دارد. در ادامه برخی از این فرصت‌های ارزشمند آمده است:

برگزاری پنل‌های تخصصی؛

تسهیلاتی برای چاپ مقاله‌های برتر در مجلات علمی -‌ پژوهشی؛

اصلاح و بازنگری محورهای تخصصی کنگره متناسب با دغدغه‌های فعلی کشور؛

برگزاری نمایشگاه کتاب تخصصی؛

تقدیم گواهی‌نامۀ معتبر حضور و ارائه؛

برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت نرم‌افزارهای پرکاربرد و جدید؛

حضور استادان شاخص دانشگاهی و متخصصان صنایع درکارگاه‌های تخصصی؛

تبادل اطلاعات و دستاوردها و تحقیقات کاربردی، در زمینه‌های فنی و تولیدی و تجاری؛

ارتباط سریع با اعضای شبکۀ وسیع خانوادۀ عمران؛

آشنایی با صدها نماینده و کارفرما و سازمان در زمانی کوتاه؛

تعامل و همکاری رودررو با استادان، صاحب‌نظران، مدیران، دانش‌پژوهان و سایر دست‌اندرکاران و ذی‌نفعان مباحث عمرانی.

میزبانی این کنگره را قطب علمی منطقۀ شما‌ل‌غرب کشور به‌عهده دارد. دوستان و هم‌قدمان ما در دانشکدۀ مهندسی عمران دانشگاه تبریز، دغدغه‌مندِ میزبانیِ شایسته از دانشمندان و دانش‌ورزان این جشنِ دانش‌مدارَند و به کامیابی علمیِ این رویداد، امیدهای بلند بسته‌اند.

چشم امید ما، به لطف کران‌ناپذیر پروردگار است و پس از او، به یاری و همگامی گرامیان بزرگواری که کمر به آبادانیِ کشور بسته اند،  و رشد فردی خود را همسو کرده‌اند با تعالی هم‌وطنان خوب‌سیرتشان.

                                                                                                                                     

                                                            دکتر محمد مقدم واحد
                                                             معاون پژوهشی و فناوری

پرینتایمیل

تبریز در نقشه